Jak montowana jest opona na feldze

Inteligentny sposób na kompletne koło

Pokażemy na filmie jak działa system montażu koła czyli zakładanie opony na felgę, pompowanie a następnie wyważanie, które daje nam dobrej jakości produkt. W Emden, w północnych Niemczech, nasz klient Dirks pracuje prawdopodobnie na jednym z najbardziej wydajnych systemów w Europie.

We w pełni zautomatyzowanym i wysoce elastycznym procesie JIT, każdego dnia z linii produkcyjnej schodzi ok. 6 500 gotowych do montażu kompletnych kół składających się z setek różnych kombinacji felgi i opony. Nasza linia montażowa łączy cyfrowe projektowanie z innowacyjną technologią automatyzacji I robotyki, bardzo elastycznym systemem pompowania kół oraz niezawodną technologią wyważania. Dzięki inteligentnie sterowanej obsłudze, cały proces linii JIT obejmuje wszystkie etapy produkcji kompletnego koła: od montażu opony na feldze i pompowaniu jej określoną ilością powietrza żeby zoptymalizować ułożenie opony aż do wyważania i korekcji całego koła w końcowym etapie procesu.

Najciekawsza w tym inteligentnym systemie jest integracja z naszymi aplikacjami LOXEO. Pozwalają one użytkownikowi śledzić i ewaluować poszczególne etapy procesu na pulpicie, niezależnie od tego gdzie się odbywają. W rezultacie, Dirks może zawsze obsługiwać system z najwyższą wydajnością oraz osiągając najwyższą jakość.

Film na Youtube

Wróć