Pasio 50 sc – Inteligentna i uniwersalna wyważarka

Pasio 50 SC firmy Schenck RoTec jest maszyną wyważającą wirniki o masie do 50 kg.
Pasio 50 SC firmy Schenck RoTec obecnie staje się nowym punktem odniesienia jeśli chodzi o kompaktowe wyważarki poziome. Urządzenie do wyważania cylindrycznych i dyskowych wirników o masie do 50 kg jest uniwersalnym rozwiązaniem. Wyróżnia się wysoką dokładnością pomiaru i jest bardzo przyjazna operatorowi. Co więcej, łatwość z jaką można ją zaimplementować do bardziej zaawansowanych systemów kontrolnych znacząco wspiera procesy wyważania w inteligentnych fabrykach.

Nowa Pasio 50 SC firmy Schenck RoTec jest kompaktową wyważarką do wydajnego wyważania wirników dyskowych i cylindrycznych o masie do 50 kg. Od premiery kilka miesięcy temu, szybko zyskała popularność wśród wielu użytkowników z branży inżynierii mechanicznej, elektrycznej czy przemysłu samochodowego. Są ku temu dobre powody: pozioma wyważarka nie tylko obejmuje szeroki zakres aplikacji, ale również w wielu aspektach wyznacza technologiczne standardy. Jest bardzo łatwa w obsłudze, wyposażona w wysokiej jakości technologię pomiarową a jej konstrukcja jest przełomowa po względem ergonomii i bezpieczeństwa.

Inteligentna. Bezpieczna. Dokładna.

Opracowując wyważarkę Pasio 50 SC, firma Schenck RoTec na każdym etapie procesu opierała się na trzech wytycznych – inteligentna, bezpieczna i dokładna. Istnieją trzy główne czynniki, które sprawiają, że nowa wyważarka jest ‘inteligentnym’ kompletnym rozwiązaniem: szybka i bardzo prosta instalacja, wymgana mała powierzchnia i możliwość zintegrowania jej w zaawansowanych sieciach IT i systemach kontroli produkcji użytkownika. Nowa Pasio 50 SC jest ‘bezpieczna’ nie tylko z powodu inteligentnego systemu auto-diagnostyki i osłony bezpieczeństwa zgodnej z ISO 21940-23 (klasa C), ale również dzięki nowemu, prostemu w obsłudze napędowi pasowemu i wygodnej obsłudze przy indeksowaniu do pozycji korekcji. Aspekt ‘dokładności’ widać najlepiej w wysokiej precyzji pomiaru którą można osiągnąć za pomocą tej kompaktowej, uniwersalnej wyważarki.  Można osiągnąć niewyważenie resztkowe niższe niż 0,5 gmm na płaszczyznę, co skutkuje tym, że większość wirników jest w tolerancji już po pierwszym biegu pomiarowym. W praktyce oznacza to, że wydajność wielu procesów wyważania w zapewnieniu jakości czy utrzymaniu ruchu może znacznie się poprawić dzięki wyważarce Pasio 50 SC firmy Schenck RoTec. W zależności od wymagań pomiaru, użytkownik może wybrać pomiędzy dwiema opcjami. Firma Schenck RoTec może wyposażyć nową wyważarkę zarówno w podstawowy układ pomiarowy CAB 820 jak również innowacyjny CAB 920 SmartTouch.

Idealne rozwiązanie dla produkcji i utrzymania ruchu

Od ustawień wirnika aż do korekcji niewyważenia, użytkownik może być przeprowadzony przez proces wyważania bezpiecznie i bezbłędnie dzięki interfejsowi układu pomiarowego. Co więcej, konstrukcja Pasio 50 SC jest ciągle optymalizowana pod kątem ergonomii, co znaczy, że wszystkie obszary robocze są łatwo dostępne a wszystkie potrzebne ruchy można wykonać szybko. A w przypadku, gdy nie wszystko idzie zgodnie z planem, gwarantowane jest natychmiastowe wsparcie. Tak jak w przypadku wszystkich wyważarek Schenck RoTec, Pasio 50 SC jest zintegrowana z kompleksowym systemem wsparcia i serwisu używanym przez firmę, żeby zapewnić dostępność maszyn.

Niezależnie czy chodzi o produkcję, zapewnienie jakości czy utrzymanie ruchu, Pasio 50 SC może wyważać wirniki o średnicy do 600 mm. Typowe detale to wały korbowe, tworniki silników elektrycznych, rolki, wentylatory czy ściernice. Dzięki opcjonalnemu wyposażeniu, wyważarka może być skonfigurowana do wyważania wirników magnetycznych.

read more

Wróć