Virio 15 – Szybka integracja i kompaktowa precyzja

Wyważarki pionowe są idealnym wyborem kiedy chcemy wyważać wirniki w kształcie dysku lub misy: typowe wirniki to koła zamachowe, koła pasowe, wirniki pomp, wentylatory czy komponenty przekładni. Ponieważ wszystkie adaptery do danego wirnika są zamocowane bezpośrednio na wrzecionie, użytkownik może w szybki i wygodny sposób założyć wyważany wirnik. Kompaktowa wyważarka Virio 15 firmy Schenck RoTec wyznacza obecnie standardy jeśli chodzi o wyważanie wirników o masie do 15 kg i średnicy do 400 mm.

Inżynierowie i jakościowcy w działach produkcji, którzy często muszą wyważać mniejsze wirniki o masie do 15 kg i średnicy do 400 mm, zdecydowanie powinni bliżej przyjrzeć się wyważarce Virio 15 firmy Schenck Rotec. Dlaczego? Ponieważ ta kompaktowa wyważarka pionowa zapewnia kompletne rozwiązanie zajmujące niewiele miejsca, które nie ma sobie równych pod względem dokładności pomiaru, wydajności, ergonomii i bezpieczeństwa. Producent z Darmstadt oferuje wyważarkę Virio 15 z podstawowym układem pomiarowym CAB 820 lub zaawansowanym układem CAB 920 SmartTouch. Virio 15 może wyważać koła zamachowe, koła pasowe, wirniki pomp, wentylatory czy komponenty przekładni i wiele innych wirników w kształcie dysku lub misy w jednej lub dwóch płaszczyznach. Minimalne osiągalne niewyważenie resztkowe wynosi 0.5 gmm/kg na płaszczyznę – ta wartość oznacza niezwykle wysoki stopień dokładności pomiaru.

Bezpieczna wolnostojąca konstrukcja i łatwy dostęp
Virio 15 firmy Schenck RoTec jest zaprojektowana do łatwego przemieszczania za pomocą suwnicy lub żurawia i haków z podstawą wykonaną z odlewu mineralnego, która znakomicie tłumi drgania. Posiada osłonę bezpieczeństwa zgodną ze standardem  ISO 21940-23, klasa C (ochrona przed odpadającymi elementami) i praktyczny pojemnik do przechowywania adapterów. Duży kolorowy wyświetlacz układu pomiarowego jest w polu widzenia użytkownika i pozwala na proste wprowadzanie wszystkich danych przez ekran dotykowy.  Standardowo dla wyważarek Schenck RoTec, system operacyjny jest zaprojektowany w logiczny sposób i bezpiecznie prowadzi użytkownika przez proces wyważania za pomocą dużych okien i czytelnych symboli.

Gotowa do inteligentnej fabryki
Wyważarkę Virio15 można uruchomić niezwykle szybko. Jest gotowa do pracy natychmiast po rozpakowaniu i w prosty sposób można ją zintegrować z systemami kontroli produkcji czy sieciami IT.  Dwa dostępne układy pomiarowe CAB pozwalają sprostać potrzebom każdego użytkownika pod względem elastyczności i customizacji. Nawet tym, którzy muszą sprostać wymaganiom Inteligentnej Fabryki. Permanentna kalibracja zgodnie ze standardem ISO sprawia, że dodatkowa kalibracja specyficzna dla wirnika jest zbędna dla Virio 15 i pozwala zaoszczędzić sporo czasu podczas wyważania.

Wysoka dostępność
Tak jak w przypadku wszystkich wyważarek Schenck RoTec, Virio 15 jest zintegrowana z kompleksowym systemem serwisu i wsparcia który zapewnia wysoką dostępność maszyn. W tej kwestii użytkownik ma do dyspozycji szeroki zakres narzędzi do zdalnego wsparcia i diagnostyki jak również opcjonalnie bezpośredni kontakt z ekspertami Schenck Rotec.
Dodatkowo dla Virio 15 dostępny jest szeroki zakres praktycznych akcesoriów, takich jak drukarka protokołów, klawiatura czy drukarka do etykiet.  

Wróć